הדרכות וסימולציות

משחקים‚ המחשות פיזיות וסימולציות של מקרים ותגובות הם כלים מצוינים ללימוד וגירוי מחשבתי. זה לא מקרה שילדים הם סקרנים ויצירתיים‚ ושפריצות דרך משמעותיות מתרחשות כתוצאה מחשיבה "ילדותית"‚ שוברת מוסכמות ופארדיגמות.

בואו נשחק.

פיתחנו עבורכם מגוון של הדרכות וסימולציות בנושאי ניהול ייצור, שיפור שרשאות אספקה ו - Lean.

צברנו ניסיון בפיתוח משחקי סימולציה של מקרים ותגובות, על בסיס תהליכי הליבה של ארגונים, אשר הביאו לתובנות, פריצות דרך ושיפורים מפתיעים. 

תאור תהליך לדוגמא:
עבור אחד מלקוחותינו פיתחנו משחק מנהלים אשר דימה תרחישים שונים בחיי הארגון.
לשם כך ניתחנו תחילה את תהליכי הליבה של הארגון, כולל בעיות, תקלות, והזדמנויות מחיי היום יום.
פעילות זו בוצעה בצוותי עבודה חוצי ארגון, כאשר כל צוות היה מורכב מכל הגורמים והממשקים הקשורים לאותו תהליך נדון. התהליכים תועדו במפות תהליך, כולל בנייה ועדכון של נהלי עבודה.
לאחר מכן תוכנן בקפידה משחק מנהלים שבו הימצאנו תרחישי מקרים ותגובות ריאליים, חלקם קיצוניים.
בשלב הבא נקראה הנהלת החברה כולה ליום שלם מחוץ לארגון, שבו כל מנהל שיחק את עצמו. הסיטואציות והמקרים הופעלו תוך כדי משחק, ותוך כדי כך בקרי המשחק תיעדו כל נתון, החלטה, וישיבה שבוצעו במשחק.
בשלב הסופי נערך סיכום, נותחו התוצאות, והופקו לקחים.
התהליך היה מאלף. היתרון של משחק סימולציה הוא ביכולת להביא מצבי קיצון ולבחון בהם את התנהגות המנהלים, והארגון כמערכת מורכבת, מבלי לגרום נזק אמיתי בפועל. התובנות ומהלכי השיפור שבאו בעקבות הסימולציה נתנו ערך מוסף אדיר לארגון.


מוביל את תחום ה – Lean בחברתנו נעם זלינגר.
מהנדס תעשיה וניהול, הקים את חברת 4s בשנת 2000. בעל וותק של כ – 20 שנה בתעשייה. מומחה ליישומי Lean, מנחה אירועי קייזן, מדריך ובונה מערכי הדרכה מגוונים בתחום ה – Lean.
טלפון ישיר ליצירת קשר: 052-8378263